6. kolo Varta Futsal ligy: Lučenec potvrdil prvé miesto, bitku o Žilinu vyhral MŠK

pondelok, 04.11.2019|Posledná aktualizácia 4.11.2019 00:20

Šieste kolo Varta Futsal ligy prinieslo dva zápasy, pretože stretnutie nováčikov medzi MŠK Mayerson Nové Zámky a TNF Lions Prievidza sa nehralo kvôli problémom s poškodenou palubovkou v Nových Zámkoch. Mimel Lučenec porazil Levice, v žilinskom derby sa tešil MŠK.

Mimel Lučenec – Futsal Team Levice 8:3 (4:0)

Góly: 15., 22. Čeřovský, 3. Fehérvári, 7. Matheus Ferreira, 15. Ricardo Camara, 30. Brunovský, 37. Caio, 39. Petík – 22. Forgáč, 24. Rakica, 31. Krén

ŽK: Petík – Chudý

Diváci: 740

Rozhodovali: Fischer, Bublávek, Grom

Líder tabuľky pokračuje v stopercentnej bilancii, avšak v stretnutí s Levicami nepodal optimálny výkon. Tak zápas hodnotil aj hlavný tréner Marián Berky. Každopádne, Mimel otvoril skóre v tretej minúte, kedy sa trafil kapitán Attila Fehérvári. Krátko na to na neho nadviazal Matheus Fereira a do prestávky sa trafili aj Daniel Čeřovský s Ricardom Camarom. Napriek jasne vyzerajúcemu náskoku Levičania nezložili zbrane. Po zmene strán dokázali streliť góly aj oni. Filip Forgáč odpovedal v 22. minúte na druhý zásah slovenského reprezentanta Čeřovského. Kapitán Viliam Rakica zakrátko upravil na rozdiel troch gólov. Skóre síce zvýšil domáci Brunovský, no onedlho sa trafil i Andrej Krén. Lučencu sa druhýkrát v tejto sezóne stalo, že inkasoval tri góly v jednom stretnutí. Okrem Levičanov sa to podarilo aj hráčom Prievidze. Na konečných 8:3 upravili debutant Caio a Petík. Lučenec ostáva na prvom mieste tabuľky Varta Futsal ligy so ziskom 15 bodov a má skóre 55:9, najbližšie cestuje na palubovke MŠK Žilina. Futsal Team Levice ostáva na piatej priečke, kde má pri skóre 15:24 šesť bodov. Už v stredu hostí tím MIBA Banská Bystrica.

Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): „Náš výkon bol veľmi slabý, chýbala tam emócia. Nevtiahli sme našich fanúšikov do zápasu. Myslím si, že sme nevedeli prekvapiť súpera, hrali sme profesorsky, veľa hráčov hralo individuálne, nebolo tam vidieť krásne akcie, ktoré by nadchli divákov. Súper bránil v bloku veľmi nízko a spoliehal sa na brejkové situácie, ktoré trikrát aj využil. Levice chcem pochváliť za výkon s mladými hráčmi. My sa potrebujeme poučiť z tohto zápasu a namotivovať sa na ďalšie stretnutie, aby sme v Žiline predviedli úplne iný výkon.“

ŠK Makrotem Žilina – MŠK Žilina Futsal 2:8 (2:5)

Góly: 15. Lucian Ferreira, 19. Baláž – 3., 16., 35. Zaťovič, 7., 25. Vaktor, 8., 8. Ševčík, 30. Marušinec

ŽK: Davidson Do Nascimento Silva

Rozhodovali: Polomský, Budáč, Nemček

Bitka o Žilinu bola jasnou záležitosťou hostí. Tí stretnutie zvládli prakticky od prvej po poslednú minútu. Štvorgólový náskok si zverenci Branislava Škorca vypracovali už do ôsmej minúty. Trafili sa Zaťovič, Vaktor a v rozmedzí jednej minúty aj Matúš Ševčík. Makroteam prvýkrát udrel zásluhou Luciana Ferreiru, avšak do prestávky pridal svoj druhý presný zásah reprezentant Patrik Zaťovič. Posledné slovo mali domáci v 19. minúte, kedy na priebežných 2:5 upravoval Baláž. Po zmene strán si „Šošoni“ výhru postrážili. Mladý Vaktor zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí a Patrik Zaťovič dokonca dokonal hattrick. Presadil sa aj Samo Marušinec. Makroteamu nevyšla ani druhopolčasová power-play a teda hra bez brankára. Naopak, výborne zachytal hosťujúci Milan Herko. MŠK Žilina si teda upevnil druhú priečku v tabuľke Varta Futsal ligy. Pri skóre 40:10 vlastní trinásť bodov, iba o dva menej ako prvý Mimel Lučenec. Práve proti tímu z juhu Slovenska sa zverenci trénera Škorca predstavia najbližšie, takže nás čaká boj o prvú priečku tabuľky. Makroteam ostáva štvrtý, kde má šesť bodov a skóre 31:24. V sobotu cestuje do Prievidze.

Patrik Krištofík (ŠK Makroteam Žilina): „Zápas od úvodu patril MŠK Žilina, ktorý nás predčil vo všetkých herných činnostiach. Svojou rýchlosťou, dostupovaním, taktickou vyzretosťou, bojovnosťou a obetavosťou nám MŠK ukázala, kde sa aktuálne výkonnosťou nachádzame. Navyše nám na poslednú chvíľu vypadol kvôli zraneniu náš najlepší hráč Majo Hudek, čo takisto pred zápasom nepridalo na nálade. Musíme sa z tejto prehry poučiť, zobrať si príklad zo súpera a začať pracovať na zlepšeniach. Gratulujem súperovi k trom bodom a k jednoznačnému víťazstvu v boji o Žilinu.“

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina): „Pred veľmi slušnou diváckou kulisou sme odohrali ďalší zápas na našej palubovke, na ktorý sme sa pripravovali počas týždňa rovnako ako na tie predošlé. Po slušnom výkone a plnení úloh sme tento zápas zvládli a aj vyhrali. Pred nami je zápas s top favoritom ligy Lučencom a ten nám ukáže, akým smerom sa budeme uberať. Hráčom ďakujem za disciplínu počas celého týždňa, ale najmä za odvedenú prácu v zápase. Víťazstvo v žilinskom derby bolo jeho výsledkom. Liga sa zatiaľ iba začala, máme čo zdokonaľovať a chceme sa zlepšovať, takže ideme ďalej tvrdo pracovať.“

Matúš Ševčík (MŠK Žilina): „Do zápasu s Makroteamom sme išli s jasným cieľom a to vyhrať. Taktika spočívala v aktívnej defenzíve a nedať žiadny priestor Brazílčanom. Do ofenzívy sme sa snažili hrať svoje nacvičené akcie čo sa nám aj celkom darilo. Slušná divácka kulisa videla pekné akcie, po ktorých lopta končila iba v súperovej bráne. Makroteam dokázal streliť gól až na 1:4  ale hneď o minútu sme dokázali zvýšiť na 1:5. Makroteam stihol ešte minútu pred koncom streliť gól a tak sa do šatni odchádzalo za stavu 2:5. V šatni nám tréner prízvukoval, aby sme boli trpezliví, že sa nemáme kam ponáhľať a že musí hrať iba súper. Presne takto sme nastúpili aj na druhý polčas a Makroteamu sme dopriali ešte 3 góly. Súpera sme predčili vo všetkom a zaslúžene sme vyhrali 8:2. Tu sa ukazuje, že nie vždy legionári dokážu vyhrávať zápasy... Ešte ma teší výkon Filipa Vaktora ktorý konečne dokázal streliť dva góly a veľmi pomohol tímu zaknihovať dôležité víťazstvo.“

1. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica) 10 gólov
  2. Ricardo Camara Sobral Filho (Mimel Lučenec), Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 9 gólov
  3. Matúš Ševčík (MŠK Žilina) 8 gólov
  4. Matheus Ferreira Ribeiro (Mimel Lučenec) 7 gólov
  5. José Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina), Rafael Durval Da Costa Lira, Johne Melo de Sousa, Attila Fehérvári (všetci Mimel Lučenec) po 6 gólov
  6. Kamil Koleno (MŠK Žilina), Jakov Grgič (Mimel Lučenec) po 5 gólov

10. kolo Varta Futsal ligy: Dva zápasy priniesli troch štvorgólových strelcov, tešili sa MIBA a Mimel

8.12.2019

Preview 10. kola Varta Futsal ligy: Makroteam hostí Banskú Bystricu, Lučenec cestuje do Nových Zámkov

7.12.2019

Ženská futsalová extraliga: Po dvoch zápasoch sú Myjavčanky a Košičanky stopercentné

2.12.2019

Halová sezóna mládeže SFZ 2019/20 s futsalovými pravidlami

29.11.2019

13. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky získali prvé body, Žiline kraľuje MŠK, Lučenec sa natrápil

29.11.2019

Preview 13. kola Varta Futsal ligy: V strede týždňa opäť bitka o Žilinu ale aj súboj nováčikov o prvé body

26.11.2019

9. kolo Varta Futsal ligy: Hitparáda vlastných gólov a výhry domácich tímov

26.11.2019

Preview 9. kola Varta Futsal ligy: V súboji prvého s tretím favoritom Lučenec, MIBA chce odčiniť dve prehry

26.11.2019

8. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky takmer prekvapili Makroteam, Lučenec aj MŠK víťazne

26.11.2019

Koncom novembra začína Ženská futsalová liga

26.11.2019

7. kolo Varta Futsal ligy dohrané - Lučenec vyhral šláger v Žiline, Prievidza potrápila Makroteam

26.11.2019

Preview 6. kola Varta Futsal ligy: Ťahákom žilinské derby, v súboji nováčikov pôjde o prvé body